Ρολόι: Ο Ντιέγκο Κόστα λαμβάνει την πρώτη κόκκινη κάρτα της Πρέμιερ Λιγκ μετά από αργά κουτουλιά

Ο Ισπανός φόργουορντ έχασε την ψυχραιμία του στα τελευταία στάδια της ισοπαλίας των Γουλβς εναντίον του Μπρέντφορντ.

Ο Ντιέγκο Κόστα κέρδισε κόκκινη κάρτα στο 97ο λεπτό της ισοπαλίας 1-1 των Wolves εναντίον του Μπρέντφορντ το Σάββατο.

Ο Μπεν Μι σκόραρε το πρώτο για τους Bees στο 50ο λεπτό πριν ο Ruben Neves ισοφάρισε το παιχνίδι μόλις δύο λεπτά αργότερα.

Οι λύκοι πέρασαν το υπόλοιπο του παιχνιδιού πιέζοντας για τον νικητή. Ωστόσο, η σταθερή άμυνα των Bees απλώς αύξησε την απογοήτευσή τους.

Ο Κόστα έχασε τελικά την ψυχραιμία του στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, κουτουπώνοντας τον Mee, ο οποίος τραβούσε το πουκάμισό του. Ο διαιτητής αρχικά δεν εντόπισε την κίνηση αλλά απέρριψε τον Κόστα μετά από μια γρήγορη αναθεώρηση VAR.

Είναι η πρώτη κόκκινη κάρτα του Κόστα στην Πρέμιερ Λιγκ, η οποία είναι λίγο ασυνήθιστη δεδομένου του στυλ παιχνιδιού του πρώην σταρ της Τσέλσι.

Ο Κόστα επέστρεψε στην Πρέμιερ Λιγκ για να ενταχθεί στους Λύκους αυτό το καλοκαίρι, αφού πέρασε μερικούς μήνες χωρίς δουλειά. Ο Ισπανός δεν έχει καταφέρει ακόμα να σκοράρει το πρώτο του γκολ για τους Λύκους καθώς συνεχίζουν να αγωνίζονται για πόντους στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η ισοπαλία του Μπρέντφορντ κρατάει τους Γουλβς στο τρίτο βήμα μπροστά από το παιχνίδι εντός έδρας εναντίον του Μπράιτον. Κόστα και συνεργασία στη συνέχεια θα αναλάβει Λιντς Γιουνάιτεντ στο Carabao Cup την επόμενη Τετάρτη.