Ρεάλ Μαδρίτης υπέστη νέο χτύπημα τραυματισμών για Atalanta αναμέτρηση

Ο Ζιντάν επιβεβαίωσε άλλη μια αποτυχία τραυματισμών για τη Ρεάλ Μαδρίτης πριν από το παιχνίδι Τσάμπιονς Λιγκ εναντίον της Αταλάντα.

Το Eden Hazard δεν είναι διαθέσιμο για το δεύτερο πόδι της Ρεάλ Μαδρίτης ενάντια στην Atalanta στην τελευταία ισοπαλία του Champions League 16 λόγω τραυματισμού των μυών στα δεξιά psoas.

Ο πρώην εξτρεμιστής της Τσέλσι δεν εθεάθη κατά τη διάρκεια των πρώτων 15 λεπτών της ανοικτής εκπαίδευσης της Δευτέρας για τον Τύπο, καθώς η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε τις προετοιμασίες για τον αποφασιστικό αγώνα της Τρίτης.

Η ομάδα δημοσίευσε μια ιατρική αναφορά το απόγευμα εξηγώντας ότι ο Χάζαρντ υπέστη πρόβλημα μυών ψωάς αφού ο Ζινεντίν Ζιντάν επιβεβαίωσε ότι είναι εκτός ομάδας.

«Ο Χάζαρντ δεν είναι έτοιμος για αύριο. Έχει κάτι, σύντομα θα ανακαλύψουμε τι έχει», δήλωσε ο διευθυντής της Ρεάλ Μαδρίτης στο συνέδριο πριν τον αγώνα.

«Δεν μπορώ να πω τίποτα περισσότερο, αλλά θέλω να σκεφτώ θετικά. Θέλουμε να είναι εντάξει και θα τον βοηθήσουμε».

Οι Λος Μπλάνκος δεν έχουν δημοσιεύσει πληροφορίες σχετικά με το πότε ο Χάζαρντ θα επιστρέψει στη δράση. Αναφορές δείχνουν, ωστόσο, ότι έχει οριστεί για ένα ακόμη μακρύ ξόρκι στο περιθώριο.

Ο 30-year-old, ο οποίος έκανε 15 λεπτά με τη νίκη 2-1 επί της Elche το Σάββατο, έχει ήδη χάσει 21 αγώνες λόγω τραυματισμού. Έχει παίξει μόνο 14 φορές, διαχειρίζεται 646 λεπτά και τρία γκολ.

Όσο για τον Σέρτζιο Ράμος, ο καπετάνιος της Ρεάλ Μαδρίτης εκπαιδεύτηκε χωρίς προβλήματα αφού έπαιξε 61 λεπτά με την Έλτσε σε άμυνα τριών ατόμων. Ο Ζιντάν, ως εκ τούτου, δεν έχει αποκλείσει τη χρήση παρόμοιου backline για να αντιμετωπίσει την Atalanta.

Ο Casemiro, εν τω μεταξύ, αναστέλλεται μετά την παραλαβή μιας κράτησης στο πρώτο σκέλος και ο Mariano Diaz παραμένει στο περιθώριο.