Ο Salah αποκαλύπτει την αντίδραση ημιχρόνου του Λίβερπουλ στην κατασπαρσία του Μαν Γιουνάιτεντ

Ο Αιγύπτιος ανασήκωσε την αντίδραση ημίωρου της ομάδας του Λίβερπουλ στο Old Trafford αφού προηγήθηκε 4-0 πριν το διάλειμμα την Κυριακή.

Παρά το γεγονός ότι είχε προβάδισμα 4-0 κατά τη διάρκεια του διαλείμματος, ο Mohamed Salah αποκάλυψε ότι το μόνο που μπορούσε να σκεφτεί η Λίβερπουλ ήταν να σκοράρει ακόμα περισσότερα γκολ για να καταγράψει μια ιστορική νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δεδομένου του τελικού σκορ, πολλοί θα έλεγαν ότι το έκαναν σίγουρα αυτό.

Το Λίβερπουλ όχι μόνο κατέγραψε τη μεγαλύτερη νίκη του στο Old Trafford, αλλά η νίκη με 5-0 ήταν ο μεγαλύτερος θρίαμβος του συλλόγου εναντίον της United από τον Οκτώβριο του 1895 — όπου διεκδικήθηκε νίκη 7-1 στο Άνφιλντ.

Τώρα ο Salah, ο οποίος σκόραρε ένα χατ-τρικ στο 5-0 της United, έδωσε την εσωτερική σέσουλα για την αντίδραση μέσα στο καμαρίνι στο ημίχρονο, καθώς οι παίκτες αντανακλάται στο προβάδισμα των τεσσάρων γκολ.

«Μετά το ημίχρονο, μιλούσαμε στο καμαρίνι ότι πρέπει να γράψουμε ιστορία, απλά πρέπει να συνεχίσουμε και να σκοράρουμε γκολ, να προσπαθήσουμε να σκοράρουμε όσο περισσότερα μπορούσες. Μια τέτοια ευκαιρία δεν θα έρχεται συχνά», είπε στο Sky Sports.

«Έτσι απλά προσπαθήσαμε να κάνουμε ό, τι καλύτερο μπορούμε για να κερδίσουμε το παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο. Ξέραμε πριν από το παιχνίδι ότι θα ήταν δύσκολο αν θέλαμε να κερδίσουμε το παιχνίδι, κάτι που κάναμε».

Ο Salah σκόραρε το μοναδικό γκολ της Λίβερπουλ στο δεύτερο ημίχρονο για να σφραγίσει τη νίκη με 5-0. Ο Νάμπι Κεϊτά και ο Ντιόγκο Γιότα ήταν επίσης στόχος την Κυριακή.

Η πλευρά του Γιούργκεν Κλοπ είναι στη δεύτερη θέση στην Πρέμιερ Λιγκ και ένα σημείο πίσω από τους ηγέτες Τσέλσι. Επιστρέφουν στη δράση την Τετάρτη για μια σύγκρουση του Κυπέλλου EFL τελευταία 16 στο Πρέστον.