Ο Mappe απεργεί αργά για να εμπνεύσει την επιστροφή του PSG ενάντια στην Ανζέρ

Ούτε Νέιμαρ, ούτε Μέσι; Κανένα πρόβλημα. Ο Mappe ανέβηκε στην περίσταση απουσία των άλλων αστεριών PSG και βοήθησε την πλευρά του να ξεπεράσει τη γραμμή.

Ο Kylian Mappe χτύπησε αργά για να εμπνεύσει τον Paris Saint-Germain να κερδίσει την επιστροφή του στην αναμέτρηση της Λιγκ 1 της Παρασκευής με την Ανζέρ.

Ο Paris Saint-Germain βρέθηκε ξαφνικά στο λάθος άκρο του σκορ όταν ο Angelo Fulgini, φτάνοντας στο τέλος του μεγαλειώδους χαμηλού σταυρού της Sofiane Boufal, χρησιμοποίησε δύναμη για να νικήσει τον Gianluigi Donnarumma από κοντινή απόσταση περίπου δέκα λεπτά πριν το διάλειμμα.

Η PSG, που ήταν χωρίς τους ομοίους του Lionel Messi, του Neymar, του Angel di Maria, του Leandro Paredes και του Marquinhos, δεν κατάφερε να βρει το στόχο στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Παριζιάνοι, ωστόσο, πρέπει να επικροτηθούν για την αποτελεσματικότητά τους καθώς σκόραραν με την πρώτη τους βολή στο στόχο, με τον Ντανίλο Περέιρα να τραβάει επίπεδο στο 69ο λεπτό από τον σταυρό του Mappe.

Τρία λεπτά από το χρόνο, ο Mappe τερμάτισε μια σερί χωρίς γκολ για το PSG, όταν μετατράπηκε από το σημείο πέναλτι για να εξασφαλίσει και τους τρεις πόντους για την πλευρά του.

Η νίκη με 2-1 βοήθησε τους άνδρες του Mauricio Pochettino να αποφύγουν την αμηχανία των back-to-back ήττες και, το πιο σημαντικό, τους πήρε εννέα πόντους καθαρά στην κορυφή της Ligue 1.