Ο Klopp ενθουσιάστηκε μετά την άσκηση τριών «απίστευτων» γκολ μετά το West Ham

Οι Reds είχαν πολλούς βασικούς παίκτες που έλειπαν από την ομάδα στην εκδρομή της Κυριακής, αλλά δεν έμοιαζε με αυτό από την απόδοσή τους.

Η Λίβερπουλ ανέβηκε στην τρίτη θέση στην κατάταξη της Πρέμιερ Λιγκ μετά από νίκη με 3-1 επί της Γουέστ Χαμ Γιουνάιτεντ.

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ μπήκε στο σκορ δύο φορές. Έστειλε μια υπέροχη προσπάθεια κέρλινγκ πέρα από τον Lukasz Fabianski κοντά στην ώρα πριν από τη διάτρηση σε άλλα 11 λεπτά αργότερα.

Ο Georginio Wijnaldum βρήκε επίσης το δίχτυ, σκοράροντας μετά από ένα απολαυστικό ένα-δύο με τον Alex-Oxlade Chamberlain.

Ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη πρωταθλήματος για τους πρωταθλητές που εμφανίζουν έντονα σημάδια αναδύονται από την χειμερινή ύφεση τους, και ο Κλοπ ήταν περισσότερο από ευχαριστημένος με την εμφατική εμφάνιση της πλευράς του στο London Stadium.

«Ήταν ένα μεγάλο παιχνίδι, ένα πολύ επαγγελματικό παιχνίδι, πολύ ελεγχόμενο από συνήθως μια ιπτάμενη πλευρά», είπε το αφεντικό του Liverpool Sky Sports.

«Δεν δημιουργήσαμε αρκετά στο πρώτο ημίχρονο. Κάναμε μικρές προσαρμογές στο ημίχρονο και απέδωσε. Σκοράραμε υπέροχα γκολ, και οι τρεις ήταν απίστευτοι.

«Shaq νόμιζα ότι πέρασε την μπάλα πολύ νωρίς. Αυτό που έκανε ο Μο [Salah] ήταν απίστευτο. Το πρώτο άγγιγμα ήταν απίστευτο.

«Αυτά τα αγόρια είναι πολύ καλή ομάδα. Δεν είναι ευχαριστημένοι που δεν είναι επιτυχημένοι, δεν κερδίζουν, αλλά πάντα έχουν τη σωστή στάση».