Ο Μουρίνιο δεν έχει τίποτα αρνητικό να πει για τα Σπερς μετά την απώλεια του Μπράιτον.

Οι άνδρες του Χοσέ Μουρίνιο, ως υποψήφιοι για τίτλο στις αρχές της προεκλογικής εκστρατείας, είναι πλέον έκτοι στην κατάταξη μετά από άλλη μια ήττα την Κυριακή.

Jose Mourinho έμεινε με «καλά συναισθήματα» παρά Τότεναμ ξυλοκοπήθηκαν από Μπράιτον 1-0 την Κυριακή.

Οι Spurs υπέστησαν τη δεύτερη διαδοχική απώλεια της Premier League σε διάστημα μόλις 72 ωρών μετά την ήττα με 3-1 στα χέρια του Λίβερπουλ την Πέμπτη, χάνοντας περισσότερο έδαφος στον αγώνα τίτλου.

Ο Leandro Trossard έσπασε το αδιέξοδο μέσα στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, και οι γλάροι ήταν σταθεροί για να καταγράψουν την πρώτη τους νίκη εντός έδρας της σεζόν.

Η Τότεναμ απολάμβανε το μερίδιό της χρόνο στην κορυφή του τραπεζιού νωρίτερα, αλλά, μετά από μόλις δύο νίκες στα τελευταία εννέα παιχνίδια τους, είναι πλέον ακυβέρνητα από τις θέσεις του Champions League.

«Στο πρώτο ημίχρονο, ένιωσα ότι η ομάδα ήταν μάλλον πολύ λυπημένη με το γκολ που παραχωρήθηκε και την κατάσταση. Υπήρξε έλλειψη ενέργειας», δήλωσε ο Mourinho στο BBC Sport.

«Τα αγόρια έδειξαν μεγάλο πνεύμα στο δεύτερο ημίχρονο και τα αγόρια έδειξαν ότι υποφέρουν και προσπάθησαν να πολεμήσουν ενάντια σε αυτή τη θλίψη.

«Προσπάθησαν, έτσι δεν έχω τίποτα αρνητικό να πω γι ‘αυτούς. Αφήνω το παιχνίδι με ένα καλό συναίσθημα για τα αγόρια μου επειδή προσπάθησαν σκληρά στο δεύτερο ημίχρονο.

«Δοκιμάσαμε τα πάντα, αλλά υπερασπίστηκαν τα πάντα, έφεραν ένα άλλο κέντρο πίσω, και δεν ήταν δυνατό για εμάς να σκοράρουμε».