Ο Ιμπραχίμοβιτς χτυπά λαμπρό ορόσημο με στήριγμα ενάντια στον Κροτόνε

Ο βετεράνος προωθημένος Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς έχει χτυπήσει ένα λαμπρό ορόσημο μετά το στήριγμα του για τον Μίλαν στη νίκη του με 4-0 εναντίον του Κροτόνε.

Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς έχει αποδείξει για άλλη μια φορά ότι η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός ξεπερνώντας τους 500 στόχους της λέσχης σταδιοδρομίας.

Παρά την ηλικία του, ο μεγάλος Σουηδός συνεχίζει να παραδώσει μπροστά από το στόχο και υπήρξε ένα βασικό πρόσωπο για το Rossoneri αυτόν τον όρο.

Το Μιλάνο είναι καλά στις συζητήσεις για τον τίτλο της Serie A, και μια γραμμή επίθεσης με επικεφαλής τον Ibrahimovic έχει εντυπωσιαστεί σε όλα τα μέτωπα από την αρχή της σεζόν.

Το τελευταίο ζευγάρι γκολ για τον βετεράνο φόργουορντ τον έβαλε τώρα σε κάποια αποκλειστική κατηγορία.

Ο Ιμπραχίμοβιτς έφτασε στο εντυπωσιακό ορόσημο συνδυάζοντας με τον συμπαίκτη του Μιλάνου Ραφαέλ Λίο για να ανοίξει το σκορ εναντίον του Κροτόνε στο 30ο λεπτό της Κυριακής.

Στη συνέχεια, ο έμπειρος frontman ολοκλήρωσε το στήριγμα του για το γκόλ 501, χτυπώντας σε ένα άδειο δίχτυ ακολουθώντας το σταυρό του Theo Hernandez στο 64ο λεπτό.

Αλλού, ο Άντε Ρεβιτς βρήκε το δίχτυ δύο φορές σε λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα για να ολοκληρώσει τη διαδρομή των ανδρών του Στέφανο Πιόλι.

Αυτό σημαίνει ότι μόνο το τρίο του Μέσι, του Ρονάλντο και τώρα του Ιμπραχίμοβιτς έχουν 500+ γκολ μεταξύ των ενεργών παικτών.

Ο βετεράνος επιθετικός σκόραρε γκολ για Μάλμο, Άγιαξ, Γιουβέντους, Ίντερ Μίλαν, Βαρκελώνη, Μιλάνο, Παρίσι Σεν Ζερμέν, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λ.Α. Galaxy όλα αυτά τα χρόνια.