Ο Ιμπραχίμοβιτς στο στόχο μετά από τετραμηνη αποβολή τραυματισμών καθώς ο Μίλαν νίκησε τον Λάτσιο

Ξανά και ξανά ο μεγάλος Σουηδός αποδεικνύει ότι η ηλικία είναι απλά ένας αριθμός γι ‘αυτόν, καθώς σηματοδοτεί την επιστροφή του στη δράση με ένα ακόμη στόχο.

Ο Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς «ποτέ δεν γερνάει», δήλωσε ο Στέφανο Πιόλι, αφού ο επιθετικός του αστέρι βοήθησε τον Μίλαν να σφραγίσει νίκη 2-0 επί του Λάτσιο στη Σέριε Α.

Ο Ιμπραχίμοβιτς βγήκε από τον πάγκο στην ώρα του αγώνα της Κυριακής στο Σαν Σίρο για να κάνει την πρώτη του εμφάνιση μέσα σε τέσσερις μήνες για το Μιλάνο, μετά την ανάρρωσή του από ένα άσχημο τραυματισμό στο γόνατο που είχε υποστεί εναντίον της Γιουβέντους το Μάη.

Ο 39χρονος δεν έχασε χρόνο για να μπει στο σκορ, σκοράροντας μέσα σε μόλις επτά λεπτά μετά την είσοδο στο γήπεδο χτυπώντας την μπάλα σε ένα αφύλακτο δίχτυ αφού έφτασε στο τέλος του χαμηλού σταυρού του Ante Rebic.

Rafael Leao είχε βάλει το Rossoneri στο μπροστινό πόδι με το εγκεφαλικό επεισόδιο του ημιχρόνου, και η Σουηδία διεθνής εξασφάλισε πλευρά του να το κάνει τρεις νίκες από τις τρεις στη σεζόν 2021-22 Serie A.

«Ο Ιμπραχίμοβιτς ποτέ δεν γερνάει και έχει μεγάλο πάθος, μια φωτιά που καίει μέσα του», είπε ο Πιόλι μετά το σφύριγμα πλήρους απασχόλησης, μιλώντας στον DAZN.

«Ανταγωνίζεται για να κερδίσει, προπονείται πάντα στο μέγιστο και το κάνει με ευχαρίστηση. Όταν είσαι έτσι, δεν νιώθεις ότι περνάνε τα χρόνια».