Νιγηρία αστέρι υποφέρει δυσάρεστο τραυματισμό στη σύγκρουση Νάπολι εναντίον Inter

Victor Osimhen περπάτησε από τα λεπτά γήπεδο στο δεύτερο μισό της ήττας του πλευρά του εναντίον Inter.

Η Νάπολι υπέστη την πρώτη τους ήττα της σεζόν εναντίον της Ίντερ την Κυριακή. Το Partenopei έχασε το παιχνίδι 3-2 καθώς Inter έκλεισε το κενό επιπλέον πάνω από το τραπέζι Serie A.

Η πλευρά του Λουτσιάνο Σπαλέτι προσπαθούσε να επιστρέψει από πίσω στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού. Ωστόσο, έλαβαν ένα τεράστιο πλήγμα που μείωσε τις ελπίδες τους για επιστροφή.

Ο Νιγηριανός επιθετικός Victor Osimhen αποχώρησε από το γήπεδο μετά από μια σύγκρουση κεφαλών με τον Μίλαν Σκρίνιαρ της Inter. Το αστέρι της Νάπολι χρειάστηκε μακρά θεραπεία πριν φύγει από το γήπεδο με πρησμένο κεφάλι.

Η Νάπολι παραχώρησε ένα ακόμη γκολ καθώς ο Λοτάρο Μαρτίνεζ διπλασίασε το προβάδισμα της Inter στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Partenopei προσπάθησαν να επιστρέψουν μετά το εντυπωσιακό γκολ του Dries Mertens στο 78ο λεπτό. Ωστόσο, ένιωσαν την απουσία του Osimhen καθώς δεν ήταν αρκετά κλινικά για να μετατρέψουν τις πιθανότητές τους.

Ο Osimhen ήταν εκτός δράσης για τρεις μήνες λόγω τραυματισμού στην πρώτη του σεζόν στο στάδιο του Ντιέγκο Μαραντόνα. Ωστόσο, έχει ξεκινήσει την τρέχουσα εκστρατεία σε καλή κατάσταση, βοηθώντας τη Νάπολι στην προσπάθειά τους να παραμείνουν στην κορυφή.

Εκτός από τους οπαδούς της Νάπολι, οι οπαδοί της Νιγηρίας θα θέλουν επίσης να δουν τον επιθετικό να παραμένει σε φόρμα. Είναι ένας σημαντικός παίκτης για την ομάδα Super Eagles πριν από την επερχόμενη εκστρατεία τους Κύπελλο Εθνών Αφρικής. Η Νιγηρία θα αντιμετωπίσει την Αίγυπτο στο πρώτο παιχνίδι του τουρνουά, το οποίο σηματοδοτεί μια πολυαναμενόμενη μάχη μεταξύ δύο από τις ηπείρους καλύτερους απεργούς: Mohamed Salah και Osimhen.